Uster Jossi Shield

Genel Tanım

USTER® JOSSI SHIELDS, iplik işletmelerindeki öngörülemeyen durumlar için hazırlanmaktadır. Elyaf kanallarındaki kıvılcımların ve metal partiküllerin tespit edilerek uzaklaştırılmasıyla, yangın riski ve oldukça pahalı olan makinelerin zarar görmesi engellenmiş olur.

Yatırımızın Korunması İçin Kanıtlanmış Teknoloji

Elyaf kanallarındaki kıvılcımlar USTER® JOSSI FIRE SHIELD tarafından tespit edilebilir. Bu sayede yangın başlama riski büyük ölçüde azalır. Basit metal partikülleri ve hatta pamuk tarlalarından kazara toplanan küçük bir taş bile potansiyel olarak tehlikeli yabancı madde örnekleridir. USTER® JOSSI METAL SHIELD, bu tür malzemelerin makinelere zarar vermesini önler. Ve USTER® JOSSI COMBO SHIELD ile kombine edildiğinde, tüm fabrika yatırımı en iyi şekilde korunur.

USTER® JOSSI FIRE SHIELD

USTER® JOSSI FIRE SHIELD, ultra hassas bir kıvılcım tespit sistemine sahiptir. Yangın tehlikesi yaratan közleri algılar ve yönlendirir. Makine hemen kapatılır, alarmlar aktif hale getirilir ve tüm yabancı materyaller kanaldan tahliye edilir.

USTER® JOSSI METAL SHIELD

USTER® JOSSI METAL SHIELD, metal parçacıklarının giderilmesi için ultra hassas bir metal algılama sistemidir. Metal parçaları güvenilir bir şekilde tespit eder ve çıkarır. Alüminyum ve bakır gibi küçük manyetik olmayan parçacıklar bile üretim sürecini bozmadan güvenli bir şekilde uzaklaştırılır.

USTER® JOSSI COMBO SHIELD

USTER® JOSSI FIRE SHIELD ve USTER® JOSSI METAL SHIELD’in bu kombinasyonu kullanıcılarına güvenlik sunar. Harman hallaç elyaf taşıma kanallarındaki kıvılcım ve metal parçaların, sistemde hasar oluşturmasını engeller. USTER® JOSSI COMBO SHIELD, yüksek hassasiyetli metal ve kıvılcım tespit sistemlerini birleştirir. Makineleri, oluşabilecek yangınlara ve yüksek maliyetli mekanik hasarlara karşı korurlar.

Öne Çıkan Özellikler

  • USTER® JOSSI FIRE SHIELD: Tespit edilen kıvılcımlar (isteğe bağlı Söndürme Sistemi) üzerine sıvı yangın söndürücü enjekte edilerek etkisiz hale getirilir.
  • USTER® JOSSI METAL SHIELD: Speedsense (isteğe bağlı), uzaklaştırılan malzemenin miktarını en aza indirir. Aktivasyon sürelerini, tespit edilen metal parçacıkların hızına ve boyutuna göre uyarlar. Bu sayede % 90 oranda iyi elyaf kaybı engellenmiş olur.