j70 Otomatik Hava Jetli İplik Makinası

 

Otonom eğirme üniteleriyle esnek üretim

 

200’e kadar otonom eğirme ünitesi ve dört robotla devrim niteliğindeki çift taraflı hava jetli iplik makinası J 70, 600 m/dak gibi rakipsiz hızda iplik üretimine olanak tanır. Yeni geliştirilmiş teknolojik komponentler, tüm uygulamalarda daha yüksek üretim hızı sağlar.

 

VARIOlot seçeneği, bağımsız ayarlarla bir makinada aynı anda dört partiyi (her bir makina tarafında iki parti) eğirmeye olanak tanıyan maksimum esnekliği sunar.

 

Daha düşük enerji tüketimi, en yüksek elyaf verimi ve düşük yer ihtiyacı ile toplam iplik üretim maliyetlerini önemli ölçüde azaltır.

 

Ekonomi

 

200 ayrı otomatik eğirme pozisyonu, dört robot ve 600 m/dak’ya varan üretim hızı, bağımsız ve ekonomik iplik üretimini garanti eder. Yüksek hızdaki yüksek düzeyde iplik kopuşlarının üstesinden kolayca gelinir ve üretkenlik sabit tutulur.

 

Hava jetli iplik makinası J 70 ile, azalan enerji tüketimi ve rakiplerine kıyasla %50’ye varan oranda daha yüksek elyaf verimi sayesinde üretim maliyetleri önemli ölçüde azalır.

 

Yeni geliştirilen teknoloji komponentleri, hava jetli eğirmede yeni ölçütler belirleyerek tüm uygulamalarda üretim hızında benzersiz bir artışa olanak tanır.

 

Kalite

 

J 70, iplik kalitesini yüksek bir seviyeye çıkarır. Yeni nesil iplik temizleyici Q 30A, yalnızca en kaliteli ipliğin bobine ve sonraki proseslere girmesini sağlamak üzere temizleyici limitlerinin optimum şekilde ayarlanmasını mümkün kılar.

 

Modifiye edilmiş büküm elemanı, zayıf iplik üretme riskini önemli ölçüde azaltır. J 70’te sarım daha da geliştirilerek düzgün sağım davranışlı bobinlerin üretilmesi mümkün olmuştur. 600 m/dak’ya ulaşan üretim hızıyla, yüksek ağırlıktaki sert bobinlerin yanı sıra boyama bobinleri de doğrudan hava jetli iplik makinasında üretilebilir.

 

Esneklik

 

VARIOlot yazılım seçeneğiyle en yüksek esneklik sağlanır. Makina tarafı başına iki parti ve bir makinada aynı anda dörde kadar parti bağımsız olarak eğrilebilir.

 

Yeni nesil iplik temizleyici Q 30A ile iplikhaneler her değişikliğe yanıt verebilecek yeni bir tür esneklik kazanıyor. Q 30A, “yabancı elyaf” ve “zayıf iplik algılama” seçenekleriyle temin edilebilir. Bunlar daha sonra iplik temizleyiciyi değiştirmeye gerek kalmaksızın da uyarlanabilir.

 

Kademeli hassas sarım, boyama bobinlerinin ve ayrıca nakliye maliyetlerini azaltan dar çaplı yüksek ağırlıklı bobinlerin doğrudan J 70’te üretilmesine olanak verir.