Novibra

İplik üreticileri ve eğirme makinesi imalatçılarının ekonomi ve kalite gereksinimlerini karşılamak üzere geniş bir aralıkta iğler sunmaktadır. NOVIBRA iğ teknolojisinde liderdir ve %100 kadrolu iğ üreticisi çalıştıran tek yerdir ayrıca dünya çapındaki en büyük iğ ihracatçısıdır.

 

Şirket 1920 yılında Stuttgart Almanya’da kurulmuş ve 1992’de Boskovice, Çek Cumhuriyeti’ne transfer olmuştur. Novibra 2001’de Rieter Group’un bir üyesi olmuştur. 1988’de tanıtılan devrimsel HPS iğ dizaynı, klasik bilezikli eğirmeyi değiştirmiş ve 25 000 RPM’ye kadar hızlarda yeni eğirme başarılarının kapısını aralamıştır. Şimdiye kadar bu tasarım yenilmez pozisyonunu korumuş ve yüksek hızlı iğ tasarımıyla eşanlamlı bir hale gelmiştir.

 

Dünya çapındaki iplik üreticilerinin ve eğirme makinesi imalatçılarının, ekonomi ve kalite gereksinimlerine en iyi yanıtları sağlamak üzere geniş çeşitlilikte iğler geliştirilmiştir.

 

 

Novibra iğlerinin önde gelen konumu, iğ eklentisinin patentli tasarımına dayalıdır. Novibra tam iğlerin yanında, bireysel eklentiler de sağlamaktadır böylece diğer iğ markaları da Novibra teknolojisiyle donatılmaktadır.Neredeyse tüm bilinen ring iplik makinesi imalatçıları, NOVIBRA iğlerini yüksek performanslarıyla anmaktadırlar.

 

HPS’nin daha fazla gelişimi, portfolyomuzun daha da gelişmesine ve farklılaşmasına neden olmuştur: NASA HPS, ses ve titreşim düzeyini azaltmış ve 20 000 – 25 000 RPM arası hızlar için bir standart haline gelmiştir. Enerji tasarruflu versiyonlar HPS/3 ve NASA/3, enerji tüketimini önemli ölçüde azaltmaktadır.

 

Novibra, daima iğ titreşiminin azaltılmasına, yüksek hıza, tutarlı iplik kalitesine, düşük bakıma ve uzun ömre odaklanmıştır.

 

> Web : www.novibra.com