Rieter Bağlama Otomatı Robospin

ROBOspin, Rieter ring iplik makinaları için bağlama otomatıdır. Makinanın her iki tarafındaki birer bağlama otomatı, makinanın çalışması veya takım değiştirme sırasında meydana gelen iplik kopuşlarını düzeltir. Bağlama otomatı, iplik kopuşlarının pozisyonuyla ilgili bilgiyi entegre bireysel iğ izleme (ISM) sisteminden alır. ROBOspin, iplik bağlayıcının sürekli kalitesini ve iplik makinasının yüksek verimliliğini garanti eder. Bu prosesin otomatikleştirilmesi, işçilik maliyetlerini azaltır ve iplikhanenin işletim organizasyonunu daha kolay hale getirir.

 

Ring iplik makinaları için tam otomatik bağlama otomatı

Ring i̇plikçilikte dünya çapında yenilik ROBOspin, ring iplik makinaları için üretilmiş ilk tam otomatik bağlama otomatıdır. Makinanın her iki tarafındaki birer bağlama robotu, makinanın çalışması veya takım değiştirme sırasında meydana gelen iplik kopuşlarını ortadan kaldırır. Hem yeni hem de mevcut makinalara monte edilebilir.

Bağlama otomatı doğrudan etkilenen eğirme pozisyonuna gider ve iplik kopuşlarını en kısa sürede düzeltir. Sonuç olarak bağlama döngüsü; kops üzerindeki ipliğin bulunmasından kopçadan geçirilmesine ve ipliği çıkış silindirinin arkasına yerleştirmeye kadar bir bütün halinde tamamen otomatik olarak gerçekleşir. Bağlama otomatı, ilgili iplik kopuşlarının pozisyonuyla ilgili bilgiyi bireysel iğ izleme (ISM) sisteminden alır.

7/24 tutarlı kalite

Otomatik bağlama işlemi, iplik bağlama otomatında tutarlı kaliteyi garanti eder. Döngü sırasında kopsla temas büyük oranda engellenir. Dış tabaka kirlenmez ve en iyi kalitede iplik üretilir.

Minimum personel kullanımıyla maksimum verimlilik

ROBOspin, günün 24 saati sürekli yüksek verimlilik düzeyiyle çalışır. Bağlama otomatı, personel gereksinimlerini büyük oranda azaltarak işçilik maliyetlerinde fark edilir oranda düşüş sağlar. İnsan kaynaklarının planlanması ve iplikhanenin organizasyonu da daha kolay hale gelir.


PDF Broşür İndir


Rieter Bağlama Otomatı Robospin