Rieter Fitil Makinası F 18 / F 38

Fitil Makinası F 18 / F 38

Yüksek Kaliteli Fitilin Ekonomik Üretimi

YÜKSEK KALİTELİ FİTİLİN EKONOMİK ÜRETİMİ

Yeni fitil makinaları maksimum 224 iğli olabilmektedir. Makina, kompakt tahrik ünitesi sayesinde daha az yer gerektirmektedir. Kısa takım çıkarma süreleri yüksek üretim oranlarını garanti eder. F 38’in makinasının baş veya ayak kısmına bobin çevirici monte edilebilmekte ve çeviriciye makara temizleyicisi  eklenebilmektedir. Bu özellik, makinanın bir fitil taşıma sistemine kolayca entegre edilebilmesini sağlar. Sensörler fitil gerginliğini kontrol eder ve doğru bir bobin yapısının oluşmasını garanti altına alır. Dolayısıyla fitil makinası sürekli yüksek kalitede üretim gerçekleştirir.

Ekonomi

  • Yeni fitil makinaları 224 iğe kadar iğ sayısına sahip olabilmektedir. Kompakt tahrik ünitesi makine için daha az yer gereksinimi sağlar. Böylece inşaat ve işletim maliyetlerinden tasarruf sağlanır.
  • Hızlı takım çıkartma sistemi ile makina çok yüksek verimliliğe ulaşır. Bu da fitil makinasında yüksek üretim gerçekleştirilmesine olanak verir.
  • Makine yüksek verimli motorlarla modern bir tahrik konseptine sahiptir. Her bir fitilin teker teker izlenmesi sonucu, emiş gereksiz hale gelir. Sonuçta enerji tasarrufu sağlanır.

Kalite

  • ROJ sensörleri fitilin çalışma performansını izler. Kaydedilmiş verilerin analizi makina ekranında gösterilir.
  • Fitil gerginlik kontrolü, fitil düzgünlüğünü ve hassas bobin oluşumunu sağlar. Böylece üretilen fitil bobinleri ring iplik makinasında kusursuz olarak çalışır.
  • Fitil makinası F 18, döner bobin bankına sahiptir. Bobinler personel için kolayca erişilebilir durumdadır ve zedelenmeden çıkarılabilirler. Böylece, fitilin yüksek kalitesi korunur.

Esneklik

  • Bobin çevirici, makinanın iki ucunada takılabilir. Bu, makinanın fitil transport sistemine esnek bir şekilde entegre olmasına olanak verir (F 38).
  • Elektronik çekim ünitesi vasıtasıyla, fitil inceliği ekrandan hızla ve kolayca ayarlanabilir. Bu da pazar gereksinimlerine hızlı tepki vermeyi garanti eder.
  • Opsiyonel olarak bobin çeviriciye entegre edilebilen yeni makara temizleyici, merkezi bir temizleme istasyonunun yerini alır. Bu sayede fitil taşıma sisteminin esnekliği artar (F 38).