Rieter Kompakt İplik Makinası K 47

Kompakt iplik makinası K 47, son derece düşük miktarda enerji kullanarak tam olarak kompaktlanmış iplikler üretir. İplik parametreleri, işletim biriminden kolaylıkla değiştirilebilir. Böylece üretim yüksek düzeyde esnek hale gelir. Entegre bireysel iğ izleme sistemi ISM basic, personel maliyetlerinden yaklaşık %3 oranında tasarruf sağlayabilir.

Yüksek esneklikle üretilen tam olarak kompaktlanmış iplikler

Kompakt iplik makinası K 47, tam olarak kompaktlanmış iplikleri güvenilir ve verimli bir şekilde üretir. Makina toplamda diğer kompakt iplik makinalarına kıyasla %25’e kadar daha az enerji kullanır. Entegre bireysel iğ izleme sistemi ISM basic, her bir bireysel eğirme pozisyonunun çalışma özelliklerini kontrol eder. Bu, en yüksek makina verimliliğini garanti eder ve personel maliyetlerinden yaklaşık %3 oranında tasarruf sağlayabilir.

Elektronik çekim sistemi tahriki sayesinde iplik parametreleri işletim biriminden kolaylıkla değiştirilebilir. Bu, üretim süresini en üst düzeye çıkarır ve üretimi oldukça esnek hale getirir.

Ekonomi

K 47, benzer çözümlerin gerektirdiği kompaktlama enerjisinin yalnızca yaklaşık %20’sine ihtiyaç duyar. Bu, benzersiz kompaktlama sistemi ve enerji tasarruflu bileşenler sayesinde sağlanır.

Entegre bireysel iğ izleme sistemi ISM basic, her bir bireysel eğirme pozisyonunun çalışma özelliklerini kontrol eder. Sistem, yüksek makina verimliliğini garanti eder ve personel maliyetlerinden yaklaşık %3 oranında tasarruf sağlayabilir.

Elektronik çekim sistemi tahriki sayesinde iplik inceliği, büküm ve büküm yönü gibi parametreler kontrol panelinden kolaylıkla değiştirilebilir. Bu, üretim süresini en üst düzeye çıkarır. Sistemin kompaktlama apronu içermemesi ve uzun kullanım ömürlerine sahip teknoloji bileşenleriyle donatılması sebebiyle makinanın bakım maliyetleri düşüktür.

Kalite

Hava kılavuz elemanı Detect, hassas hava kılavuzu sağlar ve her bir bağımsız eğirme yerinde kompaktlama sürecini izler. Bu sayede yüksek seviyede iplik kalitesi tutarlı şekilde sağlanır.

Rieter’in geliştirdiği kalitesi kanıtlanmış SERVOgrip sistemi, takım çıkartma sırasında ipliklerin dip sarımını engeller. Bu, elyaf uçuntularını azaltır ve iplik kalitesi sağlar.

Esneklik

Delikli tambur üzerindeki iyileştirilmiş kaplama, çeşitli ham maddelerin eğrilmesini mümkün kılar. Bu, K 47’nin uygulama aralığını genişletir.

Standart iplikler, özlü iplikler veya katı iplikler (isteğe bağlı), 1.824 adede kadar iği bulunan uzun makinalarda ekonomik bir şekilde üretilir.


PDF Broşür İndir


Rieter Kompakt İplik Makinası K 47