Rieter Yarı Otomatik Open End Makinası – R 36

Yarı Otomatik Open End İplik Makinası R 36

Kolay Kullanım ile Yüksek Verimlilikte Kaliteli İplik Üretimi

R 36, sahip olduğu 600’e kadar eğirme ünitesi, en yeni eğirme teknolojisi ve kolay kullanımı ile ekonomik üretim için mükemmel bir çözümdür. Bu,  Ne 2 – Ne 40 numara aralığında yüksek kalitede open end ipliklerinin üretimine olanak verir. Yenilikçi AMIspin ve AMIspin-Pro teknolojisi sayesinde mükemmel düğümleme kalitesi elde edilir. Birbirinden tamamen bağımsız makina tarafları esnekliğe olanak vermektedir. Enerji tasarrufu ve opsiyonel olarak sunulan düğümleme uygulamaları, makinanın üretime başlama süresini kısaltır. İplik temizleyici Q 10 ve mükemmel bobinleme işlemi, sonraki işlemler için yüksek kaliteyi güvence altına almaktadır.

Ekonomi

  • Her bir makinada 600 rotor ve ergonomik makina yüksekliği sayesinde mükemmel çalışma şartları
  • 120 000 devir/dakika rotor hızları için sağlam makina tasarımı ve 200 m/dakikaya kadar çıkış hızları için elektronik travers sistemi sayesinde yüksek verimlilik
  • Birbirinden tamamen bağımsız makina tarafları sayesinde, makinanın bir tarafında eğirme devam ederken diğer tarafta hızlı parti değişimi ve etkin bakım işlemi imkanı

Kalite

  • En gelişmiş teknolojiye sahip yeni S 36 eğirme ünitesi sayesinde düşük iplik kopuşunun yanında iplik mukavemeti, düzgünsüzlük ve sık rastlanan hatalar bakımından yüksek kalitedeki iplik üretimi
  • Mükemmel düğümleme kalitesini AMIspin teknolojisi ile kolayca elde edilebilme olanağı. Opsiyonel AMIspin-Pro teknolojisi, daha yüksek düğümleme kalitesi ile başarı oranları sağlar.
  • Maksimum elyaf kullanımı için optimize edilmiş yeni S 36 açıcı ünite sayesinde, düşük kalitedeki hammaddede bile yüksek eğirme stabilitesi.

Esneklik

  • Standart olarak sunulan birbirinden bağımsız makina taraflarında, iki farklı parti aynı anda eğrilebilir. İki ayrı bobin transport kayışı partilerin birbirine karışmasını önler.
  • “QSI” (Quality-Spinning-In), R 36’nın enerji kesintisinden sonra bile, %100 AMIspin düğümleme kalitesi ile kısa sürede ve enerji tasarruflu olarak devreye girmesini garanti eder. Opsiyonel olarak sunulan “ASI” (Automated-Spinning-In) ile enerji kesintisinden sonra üretimin otomatik olarak başlatılması mümkündür.
  • Makinanın ve opsiyonel olarak sunulan Q 10 iplik temizleyicinin tüm ayarları, kolay anlaşılır büyük dokunmatik makine ekranından yapılabilir.

Yüksek Verimlilik için Tasarlanmıştır

R 36, mükemmel ekonomiyi ve yüksek verimliliği birleştirir

Yüksek verimlilik

600 pozisyonlu makina, üretim kapasitesi için standart oluşturmaktadır. Önceki nesil R 923 ve R 35’e göre %20 daha fazla pozisyon içermektedir. Geliştirilmiş teknolojisiyle yeni eğirme kutusu S 36, mükemmel eğirme stabilitesi ve yüksek makina verimliliği sağlar.

Tam makina uzunluğu için 200 m/dak’ya kadar çıkış hızı

Makinanın her iki tarafındaki elektronik travers tahrikleri, tüm makina uzunluğunda bile makinanın 200 m/dakikaya kadar çıkış hızlarında üretim gerçekleştirmesine olanak verir. Bu, 120 000 dev/dakikaya kadar olan rotor hızlarıyla birlikte R 36 iplik makinasında olağan üstü bir verimlilik potansiyeli sağlar.

Daha etkin tahrikler %10 enerji tasarrufu sağlar

Yeni R 36, en yüksek teknolojiye sahip motor kullanılmaktadır. Özel tedarikçilerle birlikte geliştirilen makinanın büyük tahrikleri, enerji tüketimini minimize etmek için en modern motorlarla donatılmıştır. Yapılan ölçümler, önceki nesil R 35 ve R 923 modellerine göre %10’a varan oranda enerji tasarrufu sağlandığını göstermiştir.

Daha İyi İplik Kalitesi

Yeni eğirme kutusu S 36 teknolojisi sayesinde belirgin avantajlar

Optimum kalite ve iplik mukavemeti

S 36 eğirme kutusu, daha iyi iplik mukavemeti ile sonuçlanan optimum elyaf akışını gerçekleştirir. Elyafın ideal kullanımı daha sabit iplik kalitesini garanti eder. Bu avantaj, önceki nesil R 923 ve R 35’le yapılan karşılaştırmada açıkça görülebilir.

Daha az sık rastlanan hatalar (ince yer, kalın yer neps)

Yeniden tasarlanmış eğirme ünitesi elemanları, daha sabit hava akımını ve elyafın daha iyi açılmasını sağlar. Bu, düşük maliyetli elyaf karışımlarının işlenmesi durumunda bile daha iyi %CV ve IPI değerlerini garanti eder. Sonuçta daha az iplik kopuşu ile çok daha ekonomik üretim gerçekleşir.

Hammaddenin En İyi Kullanımı

Daha sabit hava akımı ve elyaf açılması ile çepelin belirgin bir şekilde ayrılması

Yüksek çepel içeriği ile başarılı çalışma

R 36, iplik maliyetlerinde önemli bir kalem olan hammadde maliyetlerinin azaltılmasına yönelik olarak, hammaddenin en iyi şekilde kullanılması için tasarlanmıştır. S 36 eğirme kutusunda iyi elyafın maksimum kullanımı için optimum telef uzaklaştırma sistemi, işletme şartlarında kanıtlanmıştır. Örneğin R 36, %1’den daha fazla çepel içeren şerit ile mükemmel bir şekilde Ne 16 iplik üretimi gerçekleştirmektedir.

Optimum AMIspin Ekleme

AMIspin-Pro* ve AMIspin ekleme teknolojisi – Kullanımı ve öğrenmesi kolay

Şerit besleme için bireysel tahrik ile daha iyi ekleme kalitesi

AMIspin düğümleme sistemi, münferit besleme tahrikinin, serbestleme mıknatısının ve yeni kol kaldırma mekanizmasının mükemmel kombinasyonudur. Tüm düğümleme işlemi, eğirme ünitesi tarafından tam olarak kontrol edilir. Münferit beslemenin (şerit besleme) kontrolü, ekleme kalitesini iyileştirmek için otomatik düğümlemede sahip olunan bilgi birikimini (know-how) kullanır. Bu, hızlı, kolay ve doğru AMIspin düğümlemesini garanti eder.

Düşük varyasyonlu mükemmel düğümlemeler için AMIspin-Pro

AMIspin-Pro, çıkış silindiri için tek bir tahrik motoru kullanır. Bu sistem, iplik ucunu serbestleme mıknatısından çok daha hassas bir şekilde kontrol edebilmektedir. Operatör, sadece iplik ucunu alıcı silindirinin arkasına ve daha sonra çıkış borusuna yerleştirmek için gereklidir. AMIspin-Pro’nun diğer tüm proses adımları, operatör müdahalesine gerek olmaksızın devam eder. Sonuçta ortaya çıkan düğümlemeler AMIspin’e göre çok daha üniform ve yüksek kalitededir.


PDF Broşür İndir


Rieter Yarı Otomatik Open End Makinası – R 36