SERVOlap E 26

Tam Otomatik Vatka Taşıma Sistemi SERVOlap E 26

Tam Otomatik Vatka Transportu İçin Esnek Çözüm 

SERVOlap E 26, tek seferde 8 adet vatkanın eş zamanlı olarak penye hazırlık makinalarından penye makinalarına transferini gerçekleştiren tam otomatik vatka nakil sistemidir. Askılı sistem boş makaraları tam otomatik olarak penye hazırlık makinasına, dolu vatkaları penye makinalarına taşıyarak kapalı bir döngü şeklinde çalışır. SERVOlap E 26 ile tam otomatik penye makinasının birleştirilmesi ile pazardaki yegane tam otomatik penye hattı oluşturulur.

Ekonomi

 • Tam otomatik vatka transport sistemi maliyetleri optimize eder ve penye işleminin randımanını arttırır.
 • Sensör kontrollü vatka transport sistemi işletim personelinin müdehalesine gerek duyulmaksızın güvenli vatka transferini garanti eder ve böylece işçilik maliyetlerini azaltır.
 • SERVOlap E 26 ve tam otomatik penye makinalarının kombinasyonu ile penyeleme işleminde maksimum verimlilik sağlanır.

Kalite

 • Materyali zedelemeden, güvenilir olarak gerçekleştirilen vatka transportu, sabit vatka kalitesini ve dolayısıyla sabit penye kalitesini garanti eder.
 • Personel müdahalesi veya tutucuların teması ile oluşabilecek vatka zedelenmesi tamamen ortadan kaldırılır.

Esneklik

 • Farklı vatka döndürücülerinin kullanılması ile oluşturulacak esnek yerleşim imkanı, penye hatlarının mevcut alana yerleşimine olanak verir.
 • Maksimum 4 penye hazırlık ve 24 penye makinasından oluşan penye hattı arasındaki vatka transferi tek Servolap sistemiyle sağlanabilir.
 • Akıllı tasarım, herhangi bir zorluk olmaksızın penye seti kapasitesinin maksimum sayıya çıkartılmasına olanak verir.

E 26 SERVOlap tam otomatik vatka transport sistemi

Tam otomatik vatka transportu E 26 SERVOlap transport sistemi ile gerçekleştirilir. Bu, 8 vatkanın eş zamanlı olarak penye hazırlık makinasından penye makinasına naklini garanti eder. Boş makaralarda tam otomatik olarak vatka hazırlık makinasına geri taşınır. E 26 SERVOlap hem ROBOlap penye makinalarına ve hem de tam otomatik ekleme sistemi olmayan penye makinalarına hizmet verir.

E 26 SERVOlap’n avantajları:

 • Zedelemeden vatka transportu
 • Ortadan kaldırılan operatör maliyeti
 • Penye makinasında bekleme süreci yoktur
 • Artan penye makinası verimliliği

Yegane tam otomatik penye sistemi

SERVOlap E26 vatka ve makara taşıma sistemi, OMEGAlap E 36 ve ROBOlap sistemli E 86 penye makinası, tam otomatik Rieter penye hattını oluşturur. Diğer penye hatlarıyla karşılaştırıldığında, Rieter penye hatlarında çalışan personel sayısı belirgin biçimde azaltılabilir.

Yarı otomatik transport sistemi SERVOtrolley E 16 / E 17

SERVOtrolley E17, ROBOlap sistemli tam otomatik penye makinaları için 4 dolu vatka ile ve 4 boş makara taşıyan yarı otomatik vatka transport sistemidir. Vatkalar otomatik olarak penye hazırlık makinasından SERVOtrolley vatka taşıma arabalarının üzerine yüklenir. Vatka nakil arabaları manual olarak penye makinalarında pozisyonlandırılır Boş vatka makaraları makina üzerindeki makara kısmına çıkartılır çıkartılmaz, vatkalar penye makinasına otomatik olarak aktarılır. Vatka ekleme prosesi ve penye makinalarının yeniden çalıştırılması ROBOlap sistemi tarafından tam otomatik olarak gerçekleştirilir.

Rieter ROBOlap’sız penye makinaları için de bir transport seçeneği sunmaktadır. Bu kombinasyonda, penye makinasındaki vatka ve makara değiştirme işleminin bir butona basılarak gerçekleştirildiği SERVOtrolley E16 vatka nakil arabaları kullanılmaktadır. Boş vatka makaraları vatka arabasına, dolu vatkalar penye makinasına otomatik olarak yuvarlanır.

SERVOtrolley’in avantajları:

 • Kolay taşıma
 • Vatkaların otomatik olarak yüklenmesi ve boşaltılması
 • Esnek yerleşim

PDF Broşür İndir


SERVOlap E 26